JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o. - výroba pečiva

JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o. - výroba pečiva

Vyhledávání

Aktuality

Všechny aktuality
Chci zasílat aktuality na e-mail:

O pekárně

Firma JIZERSKÉ PEKÁRNY byla založena jako společnost s ručením omezeným v březnu 1993 a vlastní ji pět společníků.

Organizačně má společnost v současné době sídlo vedení v Liberci, hlavní provozovnu ale tvoří pekárna v České Lípě. V rámci obchodních aktivit provozujeme vlastní prodejní síť. Společnost zaměstnává přibližně 350 zaměstnanců. Celkové roční tržby přesahují čtvrt miliardy korun. K zajištění potřeb jednotné obchodní politiky, zejména směrem k obchodním řetězcům a velkým odběratelským partnerům je firma JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o. začleněna do integrovaného obchodního seskupení Millba Czech a.s.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. 

Údaje o firmě:

JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o. (firma byla zapsána 1. 3. 1993 a je evidována v obch. rejstříku vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, v oddílu C pod složkou 4304)

sídlo: Generála Svobody čp. 374, Liberec 13, PSČ 460 14, IČO: 48267201, DIČ: CZ48267201

Pekárna LÍPA

Provozovna PEKÁRNA LÍPA je nejvýznamnější podnikatelskou aktivitou firmy JIZERSKÉ PEKÁRNY. Jedná se o moderní průmyslový komplex určený pro pekárenskou a cukrárenskou výrobu. Strojně technologické vybavení a specializovaná výrobní technologie umožňuje výrobu širokého pekařského a cukrářského sortimentu.

Na trh je nabízen široký sortiment pekařských výrobků (chlebů, běžného pečiva, výrobků racionální a bezlepkové výživy, jemného pečiva), českých knedlíků a samozřejmě široký sortiment cukrářských výrobků jak k okamžité spotřebě, tak i trvanlivých.

Denní dodávky spotřebitelům jsou zajišťovány vlastními rozvážkovými vozidly (převážně řady Mercedes Benz), která splňují vysokou technickou a hygienickou úroveň.

Rozhodující zásobovací oblastí je území okresu Česká Lípa a vybrané části regionu severních a středních Čech.

Po vývojové etapě (s naší přímou účastí na výzkumném úkolu) byl postupně od roku 2001 zaváděn na trh specializovaný sortiment bezlepkových pekařských výrobků. V současnosti představuje nabídka sortiment více než 30 druhů, vč. bezlepkových směsí, které jsou distribuovány v rámci celé ČR. Tím je plošně uspokojena potřeba celiaků plně odkázaných na bezlepkovou výživu.

Od roku 2001 vyráběly JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o. také BIO výrobky - označené a certifikované produkty nezávazného zemědělství vyrobené ekologickou cestou. BIO produkty a BIO potraviny jsou kvalitnější než běžné zemědělské produkty a potraviny, protože při jejich výrobě a zpracování jsou používány výhradně postupy ohleduplné k přírodě a životnímu prostředí (tedy i k lidem). Označení výrobků předponou "BIO" je zárukou, že při jejich produkci nebyly použity žádné chemické přípravky, hnojiva, postřiky apod. Takto označené výrobky podléhají zákonu č. 242/2000 Sb. a procházejí přísnou kontrolou. Cílem ekologického zemědělství je navázat na tisícileté zkušenosti našich předků, vyvarovat se dalšího znečišťování životního prostředí, a přitom produkovat vysoce kvalitní a hodnotné potraviny, které jsou základem pro zdravý způsob života. V současnosti nejsou vyráběny, ale v případě zájmu opět budou.

Vedle výrobní činnosti je postupně budována vlastní maloobchodní síť, kde si firma může ověřovat reakci zákazníka na nově zaváděné výrobky.

Bureau veritas

Vysokou technickou, technologickou a hygienickou úroveň výrobní, odbytové a obchodní činnosti pekárny Lípa potvrzují získané certifikáty HACCP a IFS Food. Certifikát ČSN EN ISO 9001:2001 získaný v roce 2004 byl cyklicky obhajován do roku 2010 a byl nahrazen certifikací dle normy International Featered Standard Food (IFS Food). Stejně tak certifikát HACCP, kterým je podmíněno plnění všeobecných požadavků na systém kritických bodů, je společností Bureau Veritas Czech Republic pod stálou kontrolou. O dosahované úrovni kvality výroby vypovídá i získaná cena CZECH MADE pro výrobek Bezlepkový chléb - bílý a tmavý a v roce 2010 cena nejlepší Regionální výrobek Libereckého kraje pro Českolipský pecen 1200g. Dá se říci, že každoročně získáváme cenu Výrobek roku Libereckého kraje v různých kategoriích a jsme také držiteli certifikátu LAG Podralska pro vybrané výrobky.

Logo LAG Podralska

Certifikát IFS Food ikona souboruCertifikát IFS Food 2017

Projekt „Úspory energií JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o.“

V rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost byl roce 2017 schválen a v roce 2018 realizován projekt „Úspory energií JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o.“ (reg.číslo: CZ.01.3.10/0.0/0.0/16_061/0010981). Cílem projektu je realizace energetických úsporných opatření ve výrobním areálu společnosti JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o. V rámci projektu byla instalována úspornější pec na pečení chleba včetně kotlů pro výrobu páry. Kromě úspory energií přispěje projekt i ke zlepšení pracovních podmínek pro zaměstnance, díky lepším klimatickým podmínkám.

Logo OPPIK


Projekt „Formy na žitný chléb“.

V roce 2018 byl v rámci dotačního fondu Libereckého kraje realizován projekt „Formy na žitný chléb“.  V rámci programu „Podpora regionálních výrobků, výrobců a tradičních řemesel“ byly pořízeny teflonové formy na pečení žitného chleba, který získal ocenění
„Výrobek roku 2017 Libereckého kraje“.

Logo Liberecky kraj

  
logo ceska potravinaLogo RP LHVyrobek roku logoČeská cechovní norma JIPEKlogo bez lepkuBIO certifikátBIO certifikát
JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o. © 2017 | Děčínská 1699, 470 01 Česká Lípa
Telefon: 487 820 430 | E-mail: odbyt@jipek.cz
 
 
load